İngiltere’de uzmanlar elektronik sigarayı teşvik ediyor!

elektronik sigara tesvik ediliyor

İngiltere’de uzmanlar elektronik sigarayı teşvik ediyor!

İngiltere’de uzmanlar, elektronik sigara hakkında, yaptıkları açıklamalar ve uygulamalar ile insanları konu hakkında aydınlatarak, elektronik sigarayı teşvik ediyor.

Son zamanların en merak edilen sorusu, elektronik sigara zararlı mı? Çıkan buhar etrafa zarar veriyor mu?

Doktorların yeterlik sınavını yapan ve dört ayrı tıp fakültesi bulunan Royal College of Physicians konuyla ilgili bir rapor yayınladı. 200 sayfalık raporda, e-sigaranın normal sigaradan çok daha güvenli olduğunu ve sigarayı bırakmaya yardım ettiğini gösteren güçlü kanıtlar bulunduğu belirtildi.Raporda, doğru dozlarda ve kontrol altında kullanılması halinde e-sigaraların milyonlarca kişinin yaşamını daha iyi hale getirebileceği vurgulandı.

EN POPÜLER SİGARA BIRAKMA YÖNTEMİ

Elektronik sigaranın sigaraya başlamayı teşvik edebileceği yolundaki endişeler de yersiz olarak nitelendi ve sigara bırakmaya yardımcı bir ürün olarak e-sigara kullanımının teşvik edilmesi istendi. E-sigaralar İngiltere’de en popüler sigara bırakma yöntemlerinden biri olarak görülüyor.

Ancak daha önce ülkenin bazı kesimlerinde bu sigaralar tartışma yaratmış ve Galler bölgesinde kamuya açık yerlerde kullanımının yasaklanması için girişimlerde bulunulmuştu.

TEHLİKESİZ DENEMEZ

Royal College of Physicians ise, doktorlarının desteğiyle e-sigara veya sigarayı bırakmaya yardımcı olacak ürünler kullananların sigarayı bir daha başlamamak üzere bırakma olasılıklarının daha yüksek olduğunu bildirdi.Uzun vadede e-sigaraların sağlığa verilen zarar açısından normal sigaralardan yüzde 95 daha güvenli olduğu vurgulandı.Yine de e-sigaraların tamamen tehlikesiz olduğu söylenemiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*